Witam Misie i zapraszam do dalszego odkrywania 🙂

Dzisiaj na początek odpowiedzcie na pytania:

• Czy wiecie jak wygląda słoń?
  • A jak wygląda motylek?

Bardzo dobrze, to teraz posłuchajcie muzyki.

Kiedy usłyszycie wysokie i cienkie dźwięki takie jak te:

poruszajcie się lekko i delikatnie jak motyl, na paluszkach,

a kiedy usłyszycie dźwięki niskie i grube takie jak ten:

poruszajcie się powoli, ciężko jak słoń, mocno stawiając stopy.

Gotowi?

To zaczynamy:

Jestem pewna,że świetnie potraficie udawać zwierzątka 😀 , ale pewnie troszkę to męczące,

więc teraz usiądźcie i obejrzyjcie krótki filmik, z którego dowiecie się o czym będą nasze dzisiejsze odkrycia:

Teraz już wiecie :

Kto opada na dół, ten kto jest cięższy, czy ten kto jest lżejszy?

Jakiego przyrządu musimy użyć by dowiedzieć się ile ktoś lub coś waży?

Do czego podobna jest waga szalkowa?

Cięższe opada na dół, lżejsze unosi się do góry, a co się dzieje kiedy ważą tyle samo?

Skoro już tyle wiecie o ważeniu to czas stworzyć własną wagę 🙂

Rodzicu przygotuj proszę: wieszak na ubrania, sznurek, taśmę klejącą i dwa woreczki foliowe.

Do wieszaka przymocujcie za pomocą taśmy klejącej woreczki foliowe na dwóch końcach wieszaka, wieszak powieście na sznureczku i waga gotowa.

• Oczywiście zachęcam do użycia różnorodnych materiałów zamiast woreczków foliowych. Mogą to być papierowe kubeczki, plastikowe pojemniczki, koszyczki, wiaderka itp. ogranicza tylko wyobraźnia 😉 a Misie na pewno chętnie ozdobią swoją wagę.

Mamy wagę – to czas na zabawę 😀

Sytuacja pierwsza:

• po jednej stronie miś, po drugiej klocek –  co jest cięższe? co jest lżejsze? po czym to poznałeś/poznałaś?

Sytuacja druga:

• po jednej stronie autko, po drugiej stronie wkładamy 4 klocki ( ilość klocków musi być taka, aby ich ciężar równoważył ciężar autka) – co jest cięższe? po czym poznałeś/poznałaś że 4 klocki ważą tyle samo co autko?

Zamiast klocków wkładajcie inne zabawki oraz rzeczy, które chcecie zważyć tylko pamiętajcie, żeby zapytać rodzica czy możecie użyć przedmiotu innego niż wasza zabawka, żeby zabawa była bezpieczna!

Pochwalcie się na grupie zarówno pomysłem na wagę jak i zdjęciami z zabawy.

Bawcie się dobrze 🙂

Pozdrawiam, p. Asia