Witajcie Tygryski:)

Widziałam wasze piękne, stworzone wczoraj telewizory:) Myślę, że jeszcze nam będą potrzebne, ponieważ dziś porozmawiamy sobie o programach telewizyjnych:)

  1. Zaczniemy sobie dziś od wyszukiwania rymów do poszczególnych słów. Spójrzcie na obrazki poniżej i do każdego postarajcie się znaleźć słowo, które się z nim rymuje:

żarówka-

żyrafa –

żabka-

żaglówka-

żołnierz-

Na pewno świetnie wam poszło:)

2.Wrócimy sobie teraz do telewizorów. Żeby przejść do dalszej części zajęć musicie rozwiązać pewne zdanie.

Spójrzcie, jak różne były kiedyś telewizory, od tych, jakie znacie dzisiaj:) A teraz, połącz odpowiedni telewizor z odpowiednim działaniem:

               

 10                                                     6                                      8

 

4+2=

7+1=

8-2=

6+0=

5+3=

10-2=

7+3=

3. Poruszajcie się teraz trochę:)

4) Kochani, z pewnością dobrze wiecie jak różne programy można zobaczyć w telewizji: mogą to być programy o tematyce sportowej, muzycznej, kulinarnej, naukowej, przyrodniczej; programy prezentujące aktualne wiadomości, lub programy pogodowe. Spójrzcie na obrazki poniżej i spróbujcie powiedzieć jakiego programu, o jakiej tematyce, będą dotyczyły:

   

 

Programy telewizyjne są naprawdę różnorodne. Również każdy z was lubi coś innego. Dlatego moja propozycja jest taka: jeśli lubisz np sport poproś rodzica aby włączył ci przykładowy program sportowy, jeśli lubisz naukę lub muzykę poszukaj z rodzicem takiego programu. I UWAGA:  zadanie na dzisiejszy dzień to zamienić się w prezentera telewizyjnego i w wykonanym przez was telewizorze – ale niekoniecznie nagrać program telewizyjny:) Oczywiście proszę, żebyście podzielili się efektami waszej pracy:)

Na popołudnie wasze zadanie jest takie: kto się czuje na siłach to, jak już pisałam wyżej, nagrywa swój program telewizyjny:) kto nie chce, lub nie lubi  być nagrywany robi piękny obrazek przedstawiający jaki byłby jego  ulubiony program telewizyjny –  np. sportowy, przyrodniczy.

 

Ściskam was serdecznie, życzę dobrego dnia pomimo tej chłodnej pogody, i do zobaczenia w poniedziałek:)

p. Kasia:)